LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Berisha: Rama nuk rrëzohet me votë

20 Shkurt 2023, 14:50, Aktualitet CNA
Paralajmëron Berisha: Rama nuk rrëzohet me votë
Foto ilustruese

Kreu i PD-së, Sali Berisha, gjatë mbledhjes me drejtuesit politikë të qarqeve ka paralajmëruar se Rama nuk rrëzohet me votë.

Sipas Berishës është e nevojshme që të organizohen mbledhje dhe takime intensive të hapur me qytetarët për t'u bashkuar, pasi kjo është e vetmja mënyrë për të larguar regjimin.

“Nuk mund të ecet kurrë ‘business as usual’. Regjimi nuk rrëzohet. Është e domosdoshme që kryetarë grupesh të organizojnë mbledhjet në kryesitë e degëve, në aktivët e degëve, në takime intensive të hapura me qytetarët.

Thashë dhe njëherë, kam mirëkuptim për të gjithë ata që e shohin me skepticizëm revolucionin, për të gjithë ata që ky term u duket i largët ose joreal. Por kur shoh vendin tim, që rrokulliset dhe shuhet në këtë mënyrë, secili duhet t’i shtrojë pyetjen vetes: si mund ta shpëtojë?

Mund ta shpëtojmë vetëm duke u bashkuar. Ky regjim nuk ikën ndryshe.

Nëse ndonjë mendon se ky ikën me votë, personalisht nuk besoj se ikën me votë.

Çdo ditë tregon se ky shtetin mafioz po e shndërron gjithnjë e më shumë në makineri mafioze elektorale.

Njerëzit na mbështesin!

Protesta të tilla nuk ka parë Shqipëria.

Do të doja që këtë diskutim ta kemi të lirë, ndaj dhe mediat të na falin se ky është një takim pune me të cilin ne duhet të debatojmë lirshëm për të arritur në përfundime sa më të drejta, sa më të sakta”, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga