LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dosja “Gërdeci”/ Caktohet gjyqtarja që do të zëvendësojë Erion Çelën

20 Shkurt 2023, 10:45, Aktualitet CNA

Dosja “Gërdeci”/ Caktohet gjyqtarja që do të

Është plotësuar trupa gjykuese që do të shqyrtojë dosjen "Gërdeci", ku është i akuzuar ish-Ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu.

Irena Gjoka është gjyqtarja që do të zëvendësojë të dorëhequrin Erion Çela.

Ky i fundit u dorëhoq, për shkak se kishte shqyrtuar kërkesën fillestare të SPAK-ut.

Mediu akuzohet nga SPAK-u, për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” dhe "Shpërdorim i detyrës” në bashkëpunim me subjekt ushtarak-kuadër komandues./CNA.al

09:34 Aktualitet Agim Xhafka

Atë mëngjes dhjetori

Kur isha mësues fshati në ato vite të hënave çohesha q...

Lajmet e fundit nga