LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjidhet kryetarja e Gjykatës Kushtetuese/ Emri

20 Shkurt 2023, 10:51, Aktualitet CNA

Zgjidhet kryetarja e Gjykatës Kushtetuese/ Emri

Zgjidhet kryetarja e Gjykatatës Kushtetuese. Ajo është Holta Zaçaj.

Zaçaj është zgjedhur me pesë vota pro, në raundin e tretë, përballë kandidateve, Fiona Papajorgji dhe Marjana Semini.

Kujtojmë se dy raundet e para dështuan.

Raundi i parë:

Gjyqtarja Fiona Papajorgji – 3 vota
Gjyqtarja Marjana Semini – 2 vota
Gjyqtarja Holta Zaçaj – 4 vota.

Raundi i dytë:

Gjyqtarja Fiona Papajorgji – 3 vota
Gjyqtarja Marjana Semini – 3 vota
Gjyqtarja Holta Zaçaj – 3 vota./CNA.al

Lajmet e fundit nga