LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nami në Korçë/ 49-vjeçari shet mushkën pa autorizimin e pronares, në alarm policia

27 Shtator 2023, 15:59, Aktualitet CNA
Nami në Korçë/ 49-vjeçari shet mushkën pa
Foto ilustruese

Uniformat blu të Korçës janë në alarm. Gjatë hetimeve intensive të ditëve të fundit, Policia ka mundur të shpallë në kërkim 49-vjeçarin me iniciale D. Gj. për një "vepër të rëndë penale", mashtrim me mushkën.

49-vjeçari nga fshati Pirg, me dijeni të plotë, i ka marrë mushkën një gruaje dhe nuk ia ka kthyer më mbrapsht. Madje, ai nuk është ndalur dhe mushkën e ka shitur te një person tjetër për 400 mijë lekë. 

Pronarja e vërtetë e mushkës i kërkon llogari 49-vjeçarit për kafshën, të cilën ia kishte lënë në përdorim.

Vijojnë hetimet. Autori i ngjarjes është ende nën kërkim. Ndërkohë që nuk dihet asgjë për "fatin e mushkës".Lajmet e fundit nga