LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama bën njoftimin e rëndësishëm për sigurinë kibernetike, bëhuni pjesë

27 Shtator 2023, 11:40, Aktualitet CNA

Rama bën njoftimin e rëndësishëm për sigurinë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale njoftimin për ata që dëshirojnë të specializohen dhe të thellojnë njohuritë në fushën e Sigurisë Kibernetike.

Akademia e Forcave të Armatosura, Fakulteti i Mbrojtjes dhe Sigurisë ofron për herë të tretë në vitin akademik 2023-2024, programin e ciklit të dytë të studimeve: Master Profesional, Siguri Kibernetike në Fushën e Mbrojtjes (Cyber Defence).

Rama fton të gjithë ata që kanë dëshirë të bëhen pjesë programit të niveleve bashkëkohore që ndjek standardet e NATO-s.

“Për të gjithë ata që dëshirojnë të specializohen dhe të thellojnë njohuritë në fushën e Sigurisë Kibernetike, #AkademiaeForcaveTëArmatosura, ju pret. Bëhuni pjesë e një programi të niveleve bashkëkohore që ndjek standardet e NATO-s”, shkruan Rama në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga