LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dule: Mandati i Fredi Belerit në Himarë do të përfundojë në 2027

27 Shtator 2023, 11:24, Aktualitet CNA
Dule: Mandati i Fredi Belerit në Himarë do të
Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, në një deklaratë për mediat u pyet lidhur me çështjen "Beleri".

Ai tha se Beleri nuk ka kundërshtuar në asnjë moment të bëjë betimin dhe se mandati i tij përfundon në vitin 2027.

“Nuk ka asnjë afat ligjor të pengojë Belerin të kryejë betimin. Nuk ka asnjë dispozitë ligjore që e çon procedurën në përfundim mandati. Mandate i tij përfundon në vitin 2027.”

Dule: Mandati i Fredi Belerit në Himarë do të
Kandidati që fitoi zgjedhjet në Bashkinë Himarë, Fredi Beleri

Kandidati që fitoi zgjedhjet në Bashkinë Himarë, Fredi Beleri ndodhet në burg nën akuzën për blerje votash. Një ditë më parë Gjykata e lartë ka rrëzuar dy rekurse të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Himarë, Fredi Beleri./ CNA

 

 

 

Lajmet e fundit nga