LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kuksianët e bënë Ramën të dridhet”, Elezi akuzon opozitën për tradhëti

27 Shtator 2023, 12:10, Aktualitet CNA
“Kuksianët e bënë Ramën të dridhet”, Elezi
Ish-kreu i degës së PD-së në Kukësit, Ibsen Elezi

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukësit, Ibsen Elezi, ka reaguar lidhur me qasjen që kanë mbajtur persona të ndryshëm për humbjen e zgjedhjeve në Bashkinë Kukës.

Elezi tha se në 10 viteve qeverisje, kuksianët qenë të vetmit që e bënë Ramën të dridhet nga protesta e traut të Kalimashit.

Sipas tij ata që analizojnë kuksianët me shumë gjasa janë kontigjent i dështakëve të 2013 ose votues të ngjitjes së Ramës në pushtet nëpërmjet Likes.

Ai thotë se tradhtia që opozita u ka bërë demokratëve të Kukësit gjatë këtyre 10 viteve peshon shumë më shumë sesa një akt imoraliteti.

Postimi i plotë:

Kujtese "bytheceve" te facebook !

Kur ne 2013, qarku Kukesit ishte i vetmi qe refuzoi ardhjen e Rames dhe Metes ne pushtet, na quajtet te "prapambetur" qe s'kuptonim nga politika.

Kaluan ca vite dhe na dhate te drejte.

Ne 10 viteve qeverisje, Kuksianet qene te vetmit qe e bene Ramen te dridhet nga protesta e traut Kalimashit.

Ju me shume i keni bere fresk me "protesta", deri te revolucionet e Lylit dhe Lexhendes.

Po kur Luli dhe Muli u ben me Ramen e Kastratin dhe tradhetuan interesat e Kuksianeve dhe Shqipetareve, ku ishit ju qe na late te vetem perball gjithe maskarenjeve ?!

Keta bythecet e facebook qe marrin ne analize Kuksianet, me shume gjasa jane kontigjent i deshtakeve te 2013 ose votues te ngjitjes Rames ne pushtet nepermjet Likes.

Tradhetia qe opozita i ka bere demokrateve te Kukesit gjate ketyre 10 viteve peshon shume me shume se sa nje akti imoraliteti.

Qendrimet tuaja jane pune bythecash, Kuksianet s'ju kuptojne dot.

Do kaloj ca kohe dhe do e kuptoni./ CNA

Lajmet e fundit nga