LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Na riktheve djalin në shtëpi"/ Momenti rrënqethës kur familja e Aleks Nikës dëgjoi audio-përgjimin

21 Janar 2023, 18:01, Aktualitet CNA

"Na riktheve djalin në shtëpi"/ Momenti rrënqethës

Gazetari Artan Hoxha ka rrëfyer përjetimin e familjarëve të Aleks Nikës në momentin kur dëgjuan audion e urdhërit për vrasjen e tij. 

Në një intervistë pët gazetaren Nisida Tufa, Hoxha tha se kur i dha audion familjarëve e kapluan emocionet dhe një e dridhur i përshkroi trupin. 

Babai i tij, Ndue Nika sipas gazetarit dukej më i qetë pasi dëgjoi audion dhe familjarët e tij thanë se ua kishte rikthyer Aleksin për herë të dytë në shtëpi me provat e gjetura për vrasjen e tij. 

"Kur shkova në shtëpinë e Aleksit  dhe i dhash audion familkjarëve më kapi një e dridhur. Familjarët më thanë që na keni rikthyer për herë të dytë Aleksin në shtëpi. Unë i thash që Aleksin nuk ua sjell dot, por do të mundohem që të vendos drejtësi për shpirtin e tij. Babai i tij mu duk shumë i qetë në momentin pasi kishte dëgjuar materialin", u shpreh Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga