LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i keq/ Reagon ministri Peleshi: Ja si paraqitet situata në terren

22 Janar 2023, 17:28, Aktualitet CNA
Moti i keq/ Reagon ministri Peleshi: Ja si paraqitet situata në terren
Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka pasqyruar situatën nga pasojat e reshjeve të shiut pas përmbytjeve të ditëve të fundit.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Peleshi bën me dije se ka patur përmirësim të dukshëm të situatës në të gjithë territorin e vendit.

“Në të gjithë territorin e vendit ka patur përmirësim të dukshëm të situatës që u krijua gjatë këtyre ditëve nga moti i keq. Nuk ka banesa nën ujë në Shkodër e Lezhë, por forcat e emergjencave civile, të ndihmuara edhe nga efektivë të FA po qëndrojnë pranë banorëve në zonat, ku ka patur kërkesë për ndihmë.

Moti i keq/ Reagon ministri Peleshi: Ja si paraqitet situata në terren

Po punohet me borëpastruese nga firmat kontraktore dhe ARRSH për zhbllokimin e disa akseve në veri të vendit, në Bogë-Theth, Qafë Thore- Theth, Dushaj-Lekbibaj dhe kriposjen e disa akseve ku ka prani bore. Në të gjitha akset rrugore kombëtare qarkullimi është i lirë.

Janë dërguar ndihma nga Rezervat e Shtetit si: ushqime, batanije, e çadra për familjet në 4 bashkitë e prekura nga tërmeti i 15 janarit në qarkun e Dibrës”, thekson ministri./ B.A. – CNA.al

Moti i keq/ Reagon ministri Peleshi: Ja si paraqitet situata në terren

Moti i keq/ Reagon ministri Peleshi: Ja si paraqitet situata në terren

Moti i keq/ Reagon ministri Peleshi: Ja si paraqitet situata në terren

Lajmet e fundit nga