LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Kaporale, je shumë rëndë"/ Artan Hoxha "shuplakë" të fortë Bollinos: Administratori i koncesioneve s'ka si të dijë për audio-regjistrimin

21 Janar 2023, 21:32, Aktualitet CNA
"Kaporale, je shumë rëndë"/ Artan Hoxha
Foto ilustruese

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas një shkrimi të publikuar nga gazetari Carlo Bollino, i cili e ka quajtur misterioz përgjimin e bërë publik nga Hoxha, në lidhje me ngjarjen e 21 Janarit.

Në një postim të gjatë në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se në pasditen e 21 Janarit të 2023, i duhet të demaskojë spekulimet dhe mashtrimet e Bollinos, duke e quajtur administratorin e koncensioneve të dhëna nga qeveria në pushtet.

Më tej Hoxha publikon audion me babain e Aleks Nikës dhe e siguron Bollinon se audio përgjimi ekziston dhe do të dorëzohet në Prokurori kur SPAK të nisë hetimet për “21 Janarin”.

Postimi i plotë i Artan Hoxhës.

Nje pronar medie, paska publikuar në ëebin e tij, sot pasdite në oren 16:19, se “audio për vrasjet e 21 janarit nuk ka”….

Me tej thote:

“1) Problemi i parë, siç thamë, është se audio nuk ka. Eshtë rasti i parë i një përgjimi audio vetëm me tekst. Pra duhet të pranojmë ne mirebesim transkriptimin e bisedave radio për pjesat dhe ashtu siç janë zbardhur nga gazetarët (apo nga kush për ta) pa mundësinë e verifikimit. Të paktën deri kur audio të shpërndahet.….”

Në fund e mbyll shkrimin e vet me konkluzionin se:

“Eshtë kjo dhe vetëm kjo e vërteta e re nga ky dokument që akuzon Bashën dhe nuk fajëson Berishën: Duke njohur rolin diabolik të Sali Berishës, është i fortë dyshimi se “dora” që ka ofruar transkriptimet (e pjesshme) të atyre komunikimeve radio 12 vite pas ngjarjeve, nuk janë shërbimet e huaja sekrete si po përpiqet të thuhet, por pikërisht stafi i “doktorit” që edhe këtë herë po piloton “gazetarët” duke shfrytëzuar megalomani e tyre dhe maninë për protagonizëm të tejskajshëm….”

Pra sipas ketij pronari mediatik dhe njeherazi edhe administratori i disa koncensioneve të dhena nga qeveria në pushtet, kete rregjistrim e ka publikuar Sali Berisha.

Hej “kaporale”, je shume rende…

Nese në mbremjen e vone të 21 janarit 2011, me duhej të demaskoja me “figure” masakren e Sali Berishes në Bulevardin “Deshmoret e Kombit”, për fat të keq, 12 vite me pas, ne pasditen e 21 janarit 2023, me duhej të demaskoj spekullimin dhe mashtrimin tend, qe ja kalon dhe fantasize se shfrenuar te Sali Berishes dora vete….

Kur nuk ke ditur gje, se disponoja pamjet e vrasjeve të kryera nga Garda e Sali Berishes, në mbremjen e 21 janarit 2011, nuk ke si ta dish qe disponoj dhe audion e urdhervrasesve të protestuesve në Bulevardin “Deshmoret e Kombit” me 21 janar 2023.

Në News24 kam publikuar sot pasdite, pas ores 17:30, videon ku babai i Aleks Nikes, shfaqet duke degjuar nga diktofoni im rregjistrimin e urdherave te Gardes per te vrare protestuesit. Padashur i paskam kthyer pergjigje “me ze dhe figure” jo vetem Sali Berishes, por edhe pronarit mediatik apo administratorit te koncensioneve…

Prandaj here tjeter, bej edhe pak durim. Mos reago pa ardhur mbremja.

Tashme, nga eksperienca e gjate, ti e di shume mire, se faktet e forta, ato qe nuk mi jep dot as t’i dhe askush siper teje, une i publikoj në kohen dhe në vendin e duhur…

Ja ku e ke audion.

Po e degjon babai i Aleks Nikes.

Rri i qete. Inçizimi jo vetem egziston, por do te dorezohet në prokurori në momentin kur SPAK  te filloje hetimin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga