LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve merr titullin “Qytetar Nderi” i Vlorës/ Mesazhi i fortë për shqiptarët

22 Janar 2023, 13:00, Aktualitet CNA
Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve merr titullin “Qytetar Nderi”
Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Haxhi Dede Edmond Brahimaj, është vlerësuar sot me titullin “Qytetar Nderi” i qarkut Vlorë.

Kryegjyshi Botëror përcolli mesazhe të forta për paqen, ndërsa u bëri thirrje shqiptarëve, që të mos largohen nga vendi i tyre.

 “Ndihem i privilegjuar sot mes jush në marrjen e titullit 'Qytetar Nderi' i Qarkut të Vlorës, një titull me peshë e përgjegjësi për detyrat që na presin në të ardhmen. Kam një mesazh të shkurtër edhe për shqiptarët në këto ditë të vështira që po kalojmë: të mos e lënë këtë vend të bekuar që të parët tanë dhanë edhe jetën e tyre për ta mbajtur gjallë këtë komb. Shqiptarët kudo kanë dhënë dhe do japin, por më shumë do japin për vendin tonë, për të cilin ne duhet të japim atë që ka merituar”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga