LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshjet e borës/ Pezullohet mësimi për nesër në 13 shkolla

22 Janar 2023, 15:54, Aktualitet CNA

Reshjet e borës/ Pezullohet mësimi për nesër në 13

Pezullohet mësimi për ditën e hënë në 13 shkolla për shkak të reshjeve të dëborës.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e cila tregon shkollat ku është pezulluar procesi mësimor.

“Të dashur nxënës, prindër dhe mësues,

Strukturat tona arsimore, së bashku me bashkitë, kanë qenë në terren gjatë gjithë fundjavës për të marrë të gjitha masat e nevojshme për një fillim sa më të mbarë të procesit mësimor ditën e hënë.

Fatmirësisht, pjesa më e madhe e shkollave ku u ndërpre mësimi javën e kaluar janë kthyer në normalitet, përveç 13 shkollave në disa njësi administrative të Shkodrës (Pult, Shosh dhe Shalë), ku për shkak të situatës së rënduar nga reshjet e dëborës, procesi nuk mund të fillojë ditën e hënë.

1. Shkolla e Mesme e Bashkuar "Mehmet Shpendi", Shalë,

2. Shkolla 9-vjeçare "Giman", Shalë,

3. Shkolla 9-vjeçare "Theth" Shalë,

4. Shkolla 9-vjeçare “Don Prek Ndrevashaj”, Shosh,

5. Shkolla 9-vjeçare “Palaj”, Shosh,

6. Shkolla Fillore “Nicaj”, Shosh,

7. Shkolla 9-vjeçare “Kir”, Pult,

8. Shkolla Fillore “Kasnec”, Pult,

9. Shkolla Fillore “Pog”, Pult,

10. Shkolla 9-vjeçare “Bruçaj”, Pult,

11. Shkolla 9-vjeçare “Plan”, Pult,

12. Shkolla Fillore “Maja Thanës”, Pult,

13. Shkolla 9-vjeçare “Xhan”, Pult.

Mbetemi të angazhuar maksimalisht me strukturat tona arsimore, duke besuar fort edhe në bashkëpunimin sa më të ngushtë me njësitë administrative përkatëse të Bashkisë Shkodër, që të punojmë së bashku për rikthimin sa më shpejt në normalitet edhe në këto shkolla.

Faleminderit për mirëkuptimin!”, shkruan ministrja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga