LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet projektligji për pagat dhe shpërblimet

25 Maj 2023, 14:52, Aktualitet CNA

Miratohet projektligji për pagat dhe shpërblimet

Në Kuvend sapo është miratuar projektligji për pagat dhe shpërblimet. Deputetët që kanë votuar pro rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat janë 97, ndërsa 3 kundër.

Tre deputetët që votuan kundër janë Dashnor Sula, Bujar Leskaj dhe Mesila Doda.

Kurse për rritjen e pagave për administratën votuan 95 deputetë pro. / CNA.al

Lajmet e fundit nga