LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KQZ pritet të japë vendimin për mandatin e Fredi Belerit

25 Maj 2023, 08:22, Aktualitet CNA

KQZ pritet të japë vendimin për mandatin e Fredi Belerit

KQZ-ja pritet të japë sot vendimin për rezultatin e zgjedhjeve për 12 Këshilla Bashkiakë dhe 12 mandate për kryetarë bashkie, përfshirë dhe Himarën.

Kandidati i “BF”-së më 14 maj, kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, ndodhet në burg për shitblerje votash.

Shpërndarja e mandateve sipas rezultatit zgjedhor pritet të jepet për Këshillat Bashkiakë të: Himarës, Finiqit, Selenicës, Dropullit, Kolonjës.

Shpërndarja e mandateve pritet të jepet për Këshillat Bashkiakë të: Devollit, Maliqit, Dimalit, Malësisë së Madhe, Kavajës, Librazhdit, Pogradecit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga