LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kallëzohet në SPAK drejtori i Kadastrës Fier

24 Maj 2023, 16:19, Aktualitet CNA
Kallëzohet në SPAK drejtori i Kadastrës Fier
SPAK

Drejtori i zyrës vendore të kadastrës në Fier, Arben Voja, është kallëzuar në SPAK.

Ai akuzohet për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh. Padia është bërë nga Agjencia e Kadastrës Tiranë.

Arben Voja dhe specialistja Shpresa Gjikondaj dyshohet se i kanë shkaktuar shtetit shqiptar një dëm ekonomik prej 9.5 milionë lekësh.

Autoritetet kanë konstatuar 36 raste ku zyrtarët e kallëzuar penalisht, nuk kanë llogaritur tatimin prej 15%./ CNA.al

Lajmet e fundit nga