LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Investigimi për inceneratorët/ PD i “përplas” SPAK-ut dokumentet e zbuluara nga CNA.al

15 Gusht 2022, 12:59, Aktualitet CNA

Investigimi për inceneratorët/ PD i “përplas” SPAK-ut

CNA.al ka qenë një nga denoncueset e para të aferës korruptive të inceneratorëve.

Me anë të dokumenteve, hap pas hapi, ditë pas dite, vit pas viti, CNA. al hodhi dritë mbi korrupsionin e shekullit, mbi zhvatjen e miliarda lekëve për një punë të pabërë.

Njëri prej dokumenteve të zbuluara dhe publikuara nga CNA.al, është risjellë sërish sot në vëmendje nga anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi, ndërsa tjetri do të risillet nesër.

Investigimi për inceneratorët/ PD i “përplas” SPAK-ut

“Pesë pyetje të tjera për inceneratorët:

A ju thonë gjë kompanitë e mëposhtme (I) Integrated Energy, (Ii) Geogenix, (iii) Almares Management dhe (iv) Residence Corporate Services?

Dini gjë sa buxhet ka secila nga këto kompani?

Dini gjë sa punonjës ka secila nga këto kompani?

A ju thotë gjë emri A. Jangildina, qytetare e lindur në Bashkimin e Republikave Socialiste Sovjetike?

Çfarë lidhje kanë të gjithë këto emra me qindra milionë euro para publike të shqiptarëve që kinse po investoheshin për inceneratorët?

SPAK i di përgjigjet, por ato të çojnë lart, aty ku prokurorët tanë nuk shkojnë dot.

Nesër përgjigjet dhe 5 pyetje të reja…

(Shënim: dokumentet nga Holanda që po tregojmë këto dy ditë janë falë punës investigative të CNA.al)”, shkruan Malltezi në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga