LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët fusin në 'black out' Thesarin e Shtetit/ Tentativa për të mbuluar transaksionet kriminale

29 Korrik 2022, 12:50, Aktualitet CNA

Inceneratorët fusin në 'black out' Thesarin e Shtetit/

Në konferencën e përjavshme për mediat, kreu i PD-së, Sali Berisha, ka denoncuar bllokimin që është bërë për të ndaluar hyrjen në Thesarin online të Shtetit.

Sipas Berishës, nga 2 qershori Edi Rama ka vendosur "black out", duke tentuar të fshehë trasnfertat e njerëzve të inceneratorëve.

“Nga 2 qershori Edi Rama ka vendosur 'black out' se nuk do që ju të gjeni paratë që merr Rama për Gugaljan dhe Veliaj për Zoton e Mërtirin, s’do të kontrollohen më transfertat në organizatën e tyre kriminale dhe jo vetëm në atë, por në shumë drejtime të tjera, ndaj dhe ai ka vendosur në një akt të paprecedentë, 'black out' të plotë në Thesarin online të Shtetit”, denoncoi Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga