LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PL, në sulm për ish-sigurimsin/ Kundërpërgjigjet Lindita Nikolla, zbardhet letra

28 Korrik 2022, 15:15, Aktualitet CNA

PL, në sulm për ish-sigurimsin/ Kundërpërgjigjet Lindita

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u është përgjigjur akuzave të Partisë së Lirisë, në lidhje me dosjen e ish–sigurimsit I.M.

Në letrën drejtuar Petrit Vasilit, Nikolla shkruan se veprimet e saj si Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë udhëhiqen vetëm nga Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë, ligjet dhe Rregullorja e Kuvendit.

“Në deklaratën time të datës 27 korrik, nisur nga interesimi i madh i mediave, informova mbi letrën drejtuar Kryetares së Kuvendit nga Autoritetit për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, institucion i cili raporton në Kuvendin e Shqipërisë, “Informacion mbi disa çështje të cilat Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ndesh gjatë punës së tij të përditshme.

Është në praktikën parlamentare që Kryetari i Kuvendit ndan informacione me kryetarët e grupeve parlamentare dhe kryetarët e komisioneve të përhershme parlamentare të Kuvendit”, u është përgjigjur Nikolla akuzave të PL-së se po keqpërdor Kuvendin./CNA.al

PL, në sulm për ish-sigurimsin/ Kundërpërgjigjet Lindita

Lajmet e fundit nga