LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Rrebesh shiu/ Vështirësohet qarkullimi, ngecin trajlerat në Qafë-Thanë

28 Korrik 2022, 17:57, Aktualitet CNA
Video - Rrebesh shiu/ Vështirësohet qarkullimi, ngecin trajlerat
Foto nga rruga e Qafe-Thanes

Moti ka ndryshura krejt papritur në pjesën juglindore të vendit.

Shiu i rrëmbyer në rrugën kur ngjitesh nga Përrenjasi në drejtim të Pogradecit, ka krijuar vështirësi për makinat e shumta që kalojnë në këtë aks.

Makinat të papërgatitura për këtë shi kanë hasur vështirësi, ndërsa ngjiteshin drejt Qafë - Thanës, kurse trajlerat e mëdhenj me zor kanë mundur të ngjisin maloren.

Rruga është mbytur nga shiu e balta duke bërë të pamundur lëvizjen e makinave dhe për rrjedhojë është krijuar një varg i gjatë automjetësh në këtë segment rrugor./CNA.al

Lajmet e fundit nga