LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shkatërroi pronën qytetarit/ Kryebashkiakja e Dimalit përfundon në SPAK

28 Korrik 2022, 15:24, Aktualitet CNA

I shkatërroi pronën qytetarit/ Kryebashkiakja e Dimalit përfundon

Kryebashkiakja e Dimalit, Juliana Memaj, pritet të hetohet nga SPAK-u për shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentesh.

Dy vite më parë, kryetarja e bashkisë urdhëroi shkatërrimin e pronës së qytetarit Petrit Baho, pavarësisht se ky shtetas dispononte dokumentacionin e rregullt mbi pronësinë e tokës.

Këtë gjë e ka vërtetuar dhe gjykata e Beratit, e cila i ka dhënë të drejtë qytetarit, duke i kërkuar prokurorisë të nisë hetimet për kryebashkiaken Juljana Memaj.

Lajmet e fundit nga