LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 “Një natë e paharrueshme”/ Kim, mesazh Erion Veliajt

29 Korrik 2022, 11:46, Aktualitet CNA

 “Një natë e paharrueshme”/ Kim, mesazh Erion Veliajt

Ambasadorja amerikane Yuri Kim sërish ka dhënë sot një mesazh në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve doplomatike, Shqipëri-SHBA.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Kim shkruan se mbrëmë ishte një festë fantastike.

Më tej, Kim falënderon organizatorët e koncertit, duke filluar nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, këngëtarët dhe qytetarët shqiptarë.

“Festë fantastike mbrëmë për të festuar 100 vite të marrëdhënieve SHBA-Shqipëri dhe hapjes së negociatave me BE, Histori! Faleminderit të gjithë performuesve dhe Tiranës,Erion Veliaj për një natë të paharrueshme.

Faleminderit udhëheqësve ndër vite për ndërtimin e marrëdhënieve tona.

Mbi të gjitha, falënderoj popullin e Shqipërisë për sakrificat, punën e palodhur, vendosmërinë dhe optimizmin tuaj që kanë prodhuar këto arritje historike. Ju jeni më të mirët!!”, shkruan ambasadorja.

 “Një natë e paharrueshme”/ Kim, mesazh Erion Veliajt

 “Një natë e paharrueshme”/ Kim, mesazh Erion Veliajt

Lajmet e fundit nga