LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hapja e negociatave me BE-në/ Presidentja e PE uron në shqip: Sa çast prekës dhe historik

28 Korrik 2022, 22:03, Aktualitet CNA
Hapja e negociatave me BE-në/ Presidentja e PE uron në shqip: Sa
Presidentja e Parlamenti Evropian, Ursula Von der Leyen

Presidentja e Parlamenti Europian, Ursula von der Leyen sonte nëpërmjet një video mesazhi në koncertin festiv në Tiranë uroi shqiptarët për hapjen e negociatave me BE-në.

Sa çast prekës dhe historik, kështu e nisi fjalimin e urimit presidentja e PE-së, teksa falënderoi në fund të fjalimit në gjuhën shqipe të gjithë shqiptarët për punën dhe suksesin që arritën për hapjen e negociatave me BE-në.

“Sa çast prekës dhe historik për Shqipërinë dhe për BE-në. Jam shumë e lumtur të jem pjesë e festimeve tuaja. Urime nga thellësia e zemrës sime. Më në fund mund të nisim negociatat. Ky është mbi të gjitha suksesi juaj. Falë jush mbi të gjitha, ju siguruat që të hapen negociatat, çuat në mënyrë të qëndrueshme në rrugën e saj europiane. Ju forcuat shtetin ligjor. Një e ardhme e bërë nga e Europa, e bërë nga ju. Faleminderit”, tha presidentja e PE./CNA.al

Lajmet e fundit nga