LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ndezi debat politik/ Autoriteti i Dosjeve po përgatit padinë për çështjen I.M

28 Korrik 2022, 19:11, Aktualitet CNA
Ndezi debat politik/ Autoriteti i Dosjeve po përgatit padinë për
Ish-presidenti Ilir Meta dhe kryetarja e Autoritetit të Dosjeve, Genta Sula

Autoriteti i Dosjeve po bën gati padinë për çështjen e Ilir Metës.

Autoriteti kërkon që Prokuroria të zbardhë se kush është personi që vuri në lëvizje institucionin nëpërmjet e-mailit anonim në adresën e kryetares së këtij institucioni, Genta Sula.

Në e-mail, përveç fakteve dhe indicieve se ku duhej të kërkonin, personi ende i paidentifikuar paralajmëronte kryetaren e Autoritetit se nëse nuk zbardhte këtë çështje, do ta bënte ai duke publikuar fakte komprometuese.

Autoriteti po kërkon dosjen e përndjekjes së Filip Talos, ku mendohet se ndodhet dhe procesverbali me firmën e personave që e kanë spiunuar për arratisjen.

Por kjo dosje rezulton e zhdukur deri më tani./ Euronews Albania

Lajmet e fundit nga