LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Harta gjyqësore dhe çelja e negociatave/ Ambasada gjermane premton mbështetje

21 Korrik 2022, 17:47, Aktualitet CNA
Harta gjyqësore dhe çelja e negociatave/ Ambasada gjermane premton
Ambasada e Gjermanisë në Tiranë

Ambasada e Gjermanisë në Tiranë ka reaguar pas miratimit të hartës së re gjyqësore nga Këshilli i Ministrave dhe hapjes së negociatave me BE-në.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, ambasada deklaron se Gjermania do të vazhdojë të mbështesë më tej Shqipërinë, edhe në hapat e ardhshëm të zbatimit të Reformës në Drejtësi.

“Bisedimet për anëtarësim në BE kanë filluar! Gjermania do të vazhdojë të mbështesë më tej Shqipërinë, edhe në hapat e ardhshëm të zbatimit të Reformës në Drejtësi. Lufta kundër pandëshkueshmërisë, korrupsionit dhe krimit të organizuar mbeten synimet kryesore të reformave në Shqipëri. Në procesin e anëtarësimit sundimi i ligjit është tejet parësor”, shkruan ambasada gjermane./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga