LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Propaganda e neveritshme e Veliajt, urdhri që jepet për punonjësit e UKT-së

24 Prill 2024, 13:38, Aktualitet CNA
FOTO/ Propaganda e neveritshme e Veliajt, urdhri që jepet për
Erion Veliaj

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vijon me propagandën në rrjetet sociale me synimin për të hequr vëmendje nga skandalet që kanë ndodhur në Bashkinë e Tiranës, ku janë arrestuar një sërë drejtorësh për afera korruptive. 

Në rrjetet sociale Veliaj ka urdhëruar administratën që të hyjë të komentojë në një video, ku ai shfaqet në ‘Hannover" të Gjermanisë, teksa ndihmon një grua që i bie të fikët. 

Stafi i tij ka filmuar gjithçka dhe Veliaj shfaqet si heroi, që ka shpëtuar zonjën. Pra një video propaganduese që është postuar edhe në faqen e Instagramit të Euronews Albania.

Tashmë janë detyruar edhe punonjësit e drejtorive në varësi të Bashkisë së Tiranës që të komentojnë dhe të bëjnë share. 

CNA ka siguruar një bisedë në "Whats Up", ku jepet një mesazh për të gjithë punonjësit që të bëjnë sa më shumë "like" dhe "share" në rrjetet sociale kësaj video të Velijat. Mesazhi është nga Dorian Korbeci, drejtues në UKT. 

FOTO/ Propaganda e neveritshme e Veliajt, urdhri që jepet për
Mesazhi nga UKT-ja

Patronazhistët së bashku me punonjësit ka nisur nga puna menjëherë në shërbim të shefit. 

Por, edhe pse Veliaj përpiqet që t'i shpëtojë drejtësisë me propagandë këtë herë e ka shumë të vështirë.

Hetimet e SPAK vijojnë dhe Veliaj duhet të japë llogari bashkë me bashkëpunëtorët e tij për vjedhjet e miliona eurove nga xhepat e shqiptarëve të varfër./CNA 

Lajmet e fundit nga