LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ferma e kanabisit në foto/ Ndërtesa e rrethuar me mur të lartë, bimët rriten 3 metra

22 Janar 2023, 22:07, Aktualitet CNA

Ferma e kanabisit në foto/ Ndërtesa e rrethuar me mur të

Një fermë kanabisi ndodhet mes një autostrade dhe një hekurudhe në Yorkshire-n Lindor, në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo fermë e mbrojtur me kujdes nga dy 25-vjeçarët që kujdesen për të, kanë lejuar që bota e jashtme të shohë se çfarë ndodh brenda saj.

Djemtë kanë lejuar fotografin nga Bradford-i, John Bolloten që të filmojë përgjatë një viti momente nga aktiviteti i tyre i paligjshëm, teksa ata shfaqen me maska.

Dy 25-vjeçarët i kultivojnë bimët që kur janë fidanë derisa rriten, thahen dhe dërgohen në pikat e shitjes.

Bimët në këtë fermë rriten deri në 3 metra lartësi. Djemtë shprehen krenarë për plantacionin e tyre që përmban rreth 50 bimë.

Kujdestarët e fermës e quajnë veten “Guerilët e Veriut”, ndërsa këtë emër mban edhe dokumentari me fotografi.

Ndërkohë, e gjithë ferma është rrethuar me një mur rreth 8 metra.

Më poshtë, po sjellim fotot e shkrepura nga fotografi John Bolloten./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga