LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po i prishni imazhin”/ Familjarët e Luiz Ejllit, reagojnë ndaj “Top Channel”: Çfarë ju nxiton

22 Janar 2023, 21:34, Aktualitet CNA
“Po i prishni imazhin”/ Familjarët e Luiz Ejllit, reagojnë
Luiz Ejlli

Televizoni “Top Channel” sulmoi ditën e sotme Luiz Ejllin, këngëtarin që është pjesë e “Big Brother”.

Duke risjellë “sëmundjen”, “Top Channel” mori deklaratat e dy noterëve Artan Treska dhe Fatmir Laçej dhe deklaroi se Luizi i është hequr licensa e noterit.

Sipas deklaratave të noterëve në emisionin “Fan Club”, këngëtari kishte përfituar një fond prej 2 milion lekësh të vjetra, pas një kërkese zyrtare për shkak të problemeve shëndetësore.

Lidhur me këtë ka ardhur edhe një reagim nga familjarët e Luizit, të cilët duket se janë prekur nga akuzat se këngëtari e ka përdorur sëmundjen për të fituar para.

Me anë të një story në Instagramin e Luiz Ejllit, familjarët deklarojnë se ky lajm po bëhet për të prishur imazhin e këngëtarit, i cili nuk mund të japë shpjegime dhe nuk mund të vetëmbrohet.

“Shumë fjalë të thëna publikisht në vendin jo të duhur dhe në momentin e gabuar! Në një moment kur publiku do dhe vlerëson një Artist, dikush mundohet t’i uli dhe prishi imazhin! Nuk mund të flasim kaq kollaj nëpër media e portale duke ngitur ‘akuza’ për një person i cili së pari nuk është prezent dhe mbi të giitha s’ka mundësinë dhe “lirinë e fialës” të mbrohet e të japë shpjegimet e tij. Prandaj prisni njerëz, çfarë ju nxiton? Koha është e shkurtër dhe ditët e gjata”, thueht në reagim./ B.A. – CNA.al

“Po i prishni imazhin”/ Familjarët e Luiz Ejllit, reagojnë

Lajmet e fundit nga