LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lufta Izrael-Hamas/ Ministri Hasani: Evakuohet nga Gaza familja shqiptare

20 Nëntor 2023, 17:52, Aktualitet CNA

Lufta Izrael-Hamas/ Ministri Hasani: Evakuohet nga Gaza familja shqiptare

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani ka bërë me dije se familja që u larguan nga Gaza do t'i bashkohen pjesës tjetër të familjes që kanë mbërritur në Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale Hasani bën me dije se Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë.

Kjo u bë e mundur falë bashkëpunimit të diplomatëve në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit

“Më në fund, Eiadi, gruaja e tij dhe katër fëmijët e tyre të mitur u larguan nga Gaza dhe do t'i bashkohen pjesës tjetër të familjes që kanë mbërritur në Shqipëri në fillim të këtij muaji.

Operacioni sfidues përfundoi me sukses sot në mesditë, falë bashkëpunimit të diplomatëve tanë në Tel Aviv dhe Kajro si dhe Ministrive të Jashtme të Izraelit dhe Egjiptit. Mirënjohje të gjithë kolegëve të përfshirë në këtë proces.”, thotë Hasani./ CNA

Lajmet e fundit nga