LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fatmir Bektashi, sërish në SPAK

20 Nëntor 2023, 11:03, Aktualitet CNA

Fatmir Bektashi, sërish në SPAK

Ndërtuesi Fatmir Bektashi ka shkuar sërish në SPAK këtë të hënë.

Ai është paraqitur para oficerëve të policisë gjyqësore.

Gjykata e Posaçme ka vendosur ndaj Fatmir Bektashit masën e sigurisë "detyrim paraqitje".

Fatmir Bektashi dyshohet se ka konsumuar veprën penale të “Korrupsionit aktiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

Më parë ai është shprehur se nuk ka gabuar dhe nuk ka pasur kurrë një kundërvajtje administrative, jo më vepër penale./ CNA

Lajmet e fundit nga