LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja "Partizani"/ Fatmir Bektashi sërish në SPAK

10 Nëntor 2023, 12:05, Aktualitet CNA

Dosja "Partizani"/ Fatmir Bektashi sërish në SPAK

Ndërtuesi Fatmir Bektashi është paraqitur sërish në SPAK këtë të premte.

Gjykata e Posaçme ka vendosur ndaj Fatmir Bektashit masën e sigurisë "detyrim paraqitje".

Fatmir Bekteshi dyshohet se ka konsumuar veprën penale të “Korrupsionit aktiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

Bektashi më parë është shprehur se nuk ka gabuar dhe nuk ka pasur kurrë në një kundërvajtje administrative, jo më vepër penale./ CNA

Lajmet e fundit nga