LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Babë e bir nga Durrësi tentojnë të kalojnë 300 kilogram kanabis në doganën e Malit të Zi

17 Shtator 2023, 12:36, Aktualitet CNA

Babë e bir nga Durrësi tentojnë të kalojnë 300 kilogram

Babë e bir janë kapur në doganën e Malit të Zi teksa përpiqeshin të kalonin 300 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Gjatë natës, në doganën e Malit të Zi, është bllokuar një kamion tip “Renault”, i drejtuar nga shtetasi K. O. që shoqërohej nga babai i tij, shtetasi I. O., të dy banues në Durrës.

Gjatë kontrollit në kamionin e ngarkuar me dërrasa dhe me paleta, që kishin destinacion Austrinë, autoritetet doganore të Malit të Zi, gjatë kontrollit të detajuar, kanë gjetur një sasi rreth 300 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Policia shqiptare, në bashkëpunim me Prokurorinë, si dhe me autoritetet policore dhe ato doganore malazeze, po kryejnë veprime të përbashkëta hetimore, për dokumentimin e kësaj veprimtarie kriminale./ CNA

Lajmet e fundit nga