LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A do të ketë dhunë në protestë?/ Përgjigjet Meta

13 Shtator 2022, 12:37, Aktualitet CNA

A do të ketë dhunë në protestë?/ Përgjigjet Meta

Kreu i Partisë së Lirisë ka bërë thirrjen e fundit për qytetarët, të cilët i fton që sot në orën 18:00 të dalin në protestë për inceneratorët.

Meta shprehet se të gjithë duhet të protestojnë në skenën e krimit. I pyetur nga gazetarët, nëse protesta do të jetë paqësore apo do të lejohen edhe përshkallëzimet, Meta përgjigjet:

“Protesta nis tek inceneratori i Tiranës, pasi krimi aty është flagrant. Padyshim protesta do të jetë paqësore dhe qytetare, por edhe do të jetë konkrete pasi për këtë arsye kemi zgjedhur si vendodhje vendin e krimit.”/ CNA.al

Lajmet e fundit nga