LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pas ‘lajthitjes’/ Meta i kërkon “llogari” Ramës

13 Shtator 2022, 11:36, Aktualitet CNA
Pas ‘lajthitjes’/ Meta i kërkon “llogari”
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Pasi pyetja për burgun e nxori “jashtë kontrollit”, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, duke e quajtur “gomar”, “legen” dhe “ordiner”.

Sot, Partia e Lirisë, përmes Petrit Vasilit, i ka bërë kërkesë Ramës, ku i kërkon llogari për kullat në Tiranë.

I jam drejtuar me kerkese zyrtare Edi Rames si Kryetar i Keshillit Kombetar te Teritorit.

I kam kerkuar Edi Rames informacion per kullat, qe kane permbytur Tiranen.

I kam kerkuar saktesisht :

???? a e kane paguar taksen e infrastruktures keto kulla dhe mandatpagesat, qe e provojne kete.

???? cili eshte dokumentacioni se si jane miratuar keto leje

????  per sa kate jane dhene lejet e ketyre objekteve

???? sa eshte respektuar leja e dhene

???? cilat jane shtesat pa leje.

Qytetaret jane zoter te Tiranes dhe ata do te kerkojne llogari deri ne nje per çdo meter katror te qytetit te tyre”, shkruan Vasili në rrjetet sociale ku krahas zbulon dhe shkresën./ CNA.al

 

Pas ‘lajthitjes’/ Meta i kërkon “llogari”

 

Lajmet e fundit nga