LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbani mend datën/ Ja kur do të prezantohet versioni i ri i iPhone

20 Maj 2022, 13:00, Tech CNA
Mbani mend datën/ Ja kur do të prezantohet versioni i ri i iPhone

Është një ditë që shumë fansa të Apple në mbarë botën e presin për çdo vit. Faqja e përqendruar në Apple, iDropNews , pretendon se smartfoni i ardhshëm kryesor i Apple do të zbulohet më 13 shtator.

Ndërsa Apple ende nuk e ka konfirmuar ose mohuar informacionin, data do të përshtatet mirë me lançimet e mëparshme të iPhone, të cilat zakonisht ndodhin të martën në mes të shtatorit. iDropNews citon ‘burimet e veta’ dhe pretendon se Apple ka ‘diçka të planifikuar’ për 13 shtator.

Sipas iDropNews, mbetet e paqartë nëse Apple do të mbajë eventin  e këtij viti virtualisht apo personalisht. Në këtë ngjarje, Apple ka të ngjarë të lançojë katër iPhone të rinj, sipas iDropNews – iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max./ CNA.al

Lajmet e fundit nga