LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zuckerberg jep lajmin për përdoruesit e WhatsApp/ Zbulon risinë

5 Maj 2022, 13:33, Tech CNA

Mark Zuckerberg, përmes një postimi në Instastory ka bërë me dije se sot do të hyjnë në funksion për përdoruesit reagimet me anët të emoji-t në mesazhet në WhatsApp.

Funksioni do t’i lejojë përdoruesit të reagojnë shpejt ndaj mesazheve me një emoji, dhe si fillim, do të ketë gjashtë, megjithëse në të ardhmen të gjithë emoji-t do të jenë të disponueshëm.

Veçoria e ?WhatsApp Reactions? ka qenë në testim që në vitin 2018, por fillimisht ishin planifikuar reagimet e ngjitësve./ CNA.al

Lajmet e fundit nga