LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Truku, që do të “shpëtojë” baterinë e iPhone-t tuaj/ Ja hapat

25 Prill 2022, 15:53, Tech CNA

Një nga truket që do të ndihmojë të ruani sa më shumë baterinë e telefonit tuaj, është një hap larg.

Vetëm një hap mund të krusejë baterinë në telefonin tuaj. Ky truk u drejtohet përdoruesve të iPhone që përdorin Safari si shfletuesin e tyre kryesor. Shpesh, përdoruesit mund të harrojnë të dalin nga dritaret e shfletuesit. Të kesh dhjetëra faqe web të hapura në sfond është një tendosje për baterinë.

Aplikoni këtë truk për të shpëtuar baterinë tuaj . Shkoni te aplikacioni ?Cilësimet? dhe ?klikoni? në skedën Safari. Lëvizni poshtë te seksioni Skedat.

Klikoni në rreshtin e katërt që lexon “Mbyll skedat”  do të kaloni në një faqe të re që u jep përdoruesve mundësinë që skedat e tyre të mbyllen pas një dite, një jave ose një muaji.

Për të maksimizuar baterinë tuaj, bëni që iPhone të pastrojë skedat pas një dite. Ky truk është postuar në TomsGuide TikTok .

Vini re se ky truk do t’i mbyllë të gjitha skedat pa diskutim,  nëse keni një uebfaqe kyçe të hapur, sigurohuni që ta shënoni atë në mënyrë që të mund ta përdorni më vonë. Ky truk nuk këshillohet të zbatohet për shfletuesit e palëve të treta si Google Chrome./ CNA.al

Lajmet e fundit nga