LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Jeni aktivë në "Instagram"?/ Këto janë oraret më të mira për të postuar foto

16 Maj 2022, 13:46, Tech CNA

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale në “Instagram” dhe jeni të interesuar të mësoni se si mund të merrni më shumë pëlqime në secilin prej postimeve tuaja.

Filtrat, titrat, hashtags janë përdorur në mënyrë që të kemi një rezultat të denjë për t?u ?shpërblyer? me një zemër ose shikime, teksa kalon përmes furnizimit të ndjekësve tuaj.

Ju nuk keni nevojë të jeni një ndikues për të kërkuar gjithnjë e më shumë pëlqime. Të gjithë, pak a shumë, i kemi hyrë këtij procesi.

Mos harroni se gjithçka varet nga përmbajtja dhe cilësia e fotos, por me sa duket një rol të rëndësishëm luan edhe koha. Kjo është, koha që ju zgjidhni për të postuar. Pra, cila është koha më e mirë për një postim?

Sipas aplikacionit “Latergramme” (një ?mjet? për të planifikuar postimet e ardhshme në “Instagram”), ka periudha specifike gjatë ditës gjatë të cilave fotografia juaj ka më shumë gjasa të tregojë dinamikën e saj maksimale dhe të mbledhë sa më shumë pëlqime.

Të dhënat e aplikacionit flasin për dy orë shumë specifike: 5 pasdite dhe 2 në mëngjes.

Edhe në rregull, gjëja e parë që duhet kuptuar sepse, siç shpjegojnë ata, është koha kur shumica e njerëzve ose largohen ngadalë nga vendi i punës, ose edhe pse janë ende aty, produktiviteti i tyre ka rënë dhe ata kanë më shumë gjasa të mashtrojnë në rrjetet sociale për një kohë. Por në 2 të mbrëmjes, pse?

Përsëri, sipas vlerësimeve të “Latergramm”, ora 2 e mëngjesit është koha kur ushqimi tretet. Ata që janë ende zgjuar dhe lëvizin poshtë natës në “Instagram”, do ta kenë më të lehtë të pëlqejnë një foto që shfaqet në një burim që nuk është i mbushur me postime të reja, shkruan “abc”.

Por për të qenë edhe më konkret, çdo ditë e javës ka orët e veta ?të përshtatshme? për të postuar në “Instagram”. Këto janë:

E hënë: ora 19:00. dhe ora 22:00.

E martë: ora 03:00. dhe ora 22:00.

E mërkurë: ora 17:00.

E enjte: ora 19:00 dhe ora 11:00.

E premte: ora 13:00 dhe 20:00.

E shtunë: ora 12:00 dhe 14:00.

E diel: ora 17:00.

Lajmet e fundit nga