LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrimi i gazetës austriake/ Meta tregon dëshmitarin e vetëm që do të dalë në gjyq

19 Maj 2022, 19:48, Politikë CNA
Shkrimi i gazetës austriake/ Meta tregon dëshmitarin e vetëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për akuzat e fundit që janë hedhur ndaj tij, si dhe shkrimin e gazetës austriake.

Meta në emisionin ?Të Paekspozuarit? me Ylli Rakipin u shpreh se dëshmitari i vetëm që mund t?i dalë në gjyq kundër artikullit është inceneratori i Tiranës.

?I vetmi dëshmitar që mendoj se mund të dalë në gjyqin tim kundër gazetes austriake do të jetë inceneratori i Tiranës. Procesi gjyqësor në Vjenë do ta sqarojë këtë çështje, dhe vullneti im është që t’i shkoj deri në fund kësaj çështjeje dhe t?iu sjell këtu vendimin e gjykatës për pafajësinë time?, -tha Meta.

Presidenti më tej u pyet edhe nëse ka njohje me gruan e Kastriot Islamajt, e cila mendohet se është personi që ka dhënë dëshminë për gazetën. Meta tha se me atë nuk ka asnjë njohje, ndërsa shtoi se ai ka qenë i pari që ka kërkuar mbrojtje për të.

?Më herët unë kam kërkuar që gruaja e Ismailajt të merrej në mbrojtje. Këtë nuk e njoh, ndërsa bashkëshortin e saj e njoh më parë, sepse edhe ai ka qenë student në fakultetin e Ekonomikut?, tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga