LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alibeaj thërret mbledhjen e grupit për emrin e Presidentit/ Deputetët që marrin pjesë

19 Maj 2022, 10:30, Politikë CNA

Pasi Balla i ofroi të drejtën të propozojë emrin e kandidatit për President në raundin e dytë dhe të tretë, Enkelejd Alibeaj ka thirrur sot një mbledhje me deputetët për të diskutuar për emrat që do të propozojë opozita.

Mësohet se në takim janë të pranishëm 26 deputetë, ndërsa Komisioni i Rithemelimit nuk është bërë pjesë e kësaj mbledhjeje.

Rreth 60 minuta para takimit me deputetët, Alibeaj pati një takim në kryesinë e Kuvendit edhe me Mesila Dodën e PDIU-së dhe Fatmir Mediun e PR-së.

Deputetët e pranishëm:

Lindita Meteliaj

Andia Ulliri

Seladin Jakupllari

Merita Bakiu

Kastriot Piroli

Kreshnik Collaku

Ferdinad Xhaferri

Lefter Geshtenja

Dhurata Cupi

Saimir Korreshi

Gazment Bardhi

Bledjon Nallbati

Orjola Pampuri

Xhelal Mziu

Jorida Tabaku

Eralda Bano

Dash Sula

Flamur Hoxha

Enkelejd Alibeaj

Arbi Agalliu

Gerta Bardeli

Zef Hila

Ramadan Likaj

Ilda Dhori

Zheni Gjergji (online)

Emilia Koloqi (online)

Lajmet e fundit nga