LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Të mos pranonte të ulej në krah të Ulsit”/ Sherefedin Shehu i çjerr maskën Tabakut

19 Maj 2022, 13:05, Politikë CNA

Ish-zv.ministri i Financave, Sherefedin Shehu ka komentuar deklaratat e deputetes se PD-së, Jorida Tabakut për dosjen 184.

Sipas tij, Tabaku bëri mirë që i tha Ulsi Manjas që nuk e meriton te jëtë Ministër Drejtësisë.

?Jorida bëri mirë që i tha publikisht Ulsit se nuk e meriton të jesh aty ku je. Por, ky është një akt vetëm për përfitime politike personale dhe jo standart politik?, shkruan Shehu në rrjete sociale.

Sipas të njëjtit,  standarti dhe ndershmëria politike kërkojnë që, dje Alibeaj i Lulit të mos pranonte të ulej në tavolinën e Komisionit për Ndryshimet e Kodit Zgjedhor me Damianin e Ramës dhe më tej, të mos pranonte ndryshimet Kushtetuese që i garantuan fitoren Ramës.

?Sot Jorida të mos pranonte të ulej në krah me Ulsin nëse vërtet mendon se ai është anëtar i grupit kriminal të dosjes 184 gjë të cilën e tha publikisht.

 Se fjalët pa vepra janë si ato debatet shterpë në Kuvend që vetëm i çorodisin njerëzit. Duhen veprime politike dhe të matura që njerëzit t? ju marrin seriozisht.

Retorikë si ajo e Lulit apo veprime si marreëveshja e 17 Majit 2017, djegia e mandateve të Kuvendit dhe braktisja e zgjedhjeve lokale të bëjnë të pavlerë politikisht?, shkruan më tej Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga