LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

18 Mars 2022, 07:13, Aktualitet CNA
Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për

Sot moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura në relievet malore të vendit.

Në zonën e jugperëndimit në orët e pasdites reshje shiu të herëpashershëm me intensitet të ulët ndërsa në juglindje reshje dëbore me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 2-6m/s ndërsa gjatë ditës së Premte erë intensive dhe e fortë kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore dhe shpejtësi deri në 12-18m/s./CNA.al

Lajmet e fundit nga