Lulzim Basha: Të reflektojmë

7 Mars 2022, 10:47, Politikë CNA
Lulzim Basha: Të reflektojmë

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha pas humbjes së turpshme të zgjedhjeve të djeshme, ka dalë në një konferencë për mediat, ku ka thënë se ?duhet të reflektojmë?.

?PD iu mohuan komisionerët. Aleanca e non-gratave kërcënoi me bandat në Vorë Komisionerët vendas. Ne kemi dërguar në SPAK 3 denoncime.

Këtë e tregoi mospjesëmarrja e elektoratit. Mos ta trajtojmë PD dhe opozitën si një qëllim në vetvete. Nuk është koha për tu ikur përgjegjësive. Në këto kushte në një krizë të brendshme, PD është vendosur në një sulm të shumëfishtë për nevoja personale dhe jo për qytetarët.

Kemi gabimet tona, mëkatet tona, kemi përgjegjësitë tona pse ndodhemi në këtë situatë. Ajo që ka ndodhur ditën e djeshme kërkon një reformim brenda PD, që të mundësojë që të jetë më shumë se kurrë vendi ku qytetarët të shprehin hallet e tyre.?-u shpreh Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga