LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PS cakton Benet Becin bashkëkryetar te “Territorialja”/ PD ende pa emër  

21 Shkurt 2022, 12:00, Politikë CNA
PS cakton Benet Becin bashkëkryetar te “Territorialja”/ PD ende

Partia Socialiste do të ketë deputetin Benet Beci si bashkëkryetar të Komisionit të Reformës Territoriale, ndërsa 7 anëtarët e tjerë ende nuk janë miratuar nga PS.

Sipas report tv, ky vendim vjen pasi PS ka përcaktuar prej disa ditësh që në Komisionin tjetër të Posaçëm Parlamentar do të jetë bashkëkryetar Damian Gjiknuri, ndërkohë që PS ka bërë me dije edhe anëtarët e saj.

Anëtarët e Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore nga PS: 

Damian Gjiknuri bashkëkryetar; 

Toni Gogu anëtar; 

Ermonela Felaj anëtare; 

Blerina Gjylameti anëtare;  

Klotilda Bushka anëtare; 

Klevis Xhoxhi anëtar; 

Arben Pëllumbi anëtar; 

Blendi Klosi anëtar.

Anëtar zëvendësues: Gledis Çeliku, Jurgis Çyrbja, Xhemal Qefalia.

Ngritja e Komisionit për Reformën Territoriale dhe atij për Reformën Zgjedhore u miratua pak ditë më parë në Kuvend, ndërkohë që në seancën e ardhshme pritet miratimi i përbërjeve. Të dy komisionet do të jenë bipartizan, me nga 16 anëtarë dhe do të bashkë kryesohen nga një përfaqësues të PD dhe PS.

PD ende nuk ka përcaktuar asnjë emër, por emra të përfolur për Reformën Territoriale janë Gazment Bardhi dhe Roland Bejko.

Lajmet e fundit nga