LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk i hyn në punë as dreqit”/ Myslim Murrizi ngre tonet, pyetjet që “kryqëzojnë” Yuri Kim

21 Shkurt 2022, 12:25, Politikë CNA

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi ka reaguar me tone të forta pas pyetjeve që ambasadorja e SHBA, Yur Kim i drejtoi sot kandidatëve të Berishës, në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit.

Në një postim në rrjetet sociale, Murrizi thekson se një kryetar bashkie qe ka tutor mbi kokë nuk i hyn në pune as dreqit e jo më Qytetarëve.

Sipas Murrizit, kryetaret e bashkive nuk duhet të kenë as tutor, as padrino, as kapo, as pronar, dhe as shef mbi kokë, por duhet të jenë shërbëtore të qytetareve të tyre dhe zbatues korrekt të ligjeve të shtetit shqiptar.

Po ashtu, Murrizi risjell në vëmendje zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019, ndërsa I drejton edhe një pyetje ambasadores Kim.

?A nuk i kemi prej qershorit 2019, 60 kryetar bashkie në tutor mbi koke?????

Kush i zotëron kryetarët e bashkive në vendin që Ju përfaqësoni Zj Kim???

Kush është padroni apo tutori i kryetarit të bashkisë së New York?????-shkruan ndër të tjera Murrizi.

Postimi i plotë:

Ne çdo fushate elektorale, gjithkush qe ka te drejte vote eshte i lire te bej fushate, te mbeshtesë, te lobojë dhe te votojë per cilindo kanidat qe ai mendon, beson apo deshiron

Ky eshte rregull dhe parim baze i çdo shoqerie jo diktatoriale, pavarsisht nese eshte apo jo shoqeri plotesisht demokratike.

U habita shume me pyetjet retorike me nocion bolshevik dhe mentalitet padrino-diktatorial te ambasadores Kim per 6 kanidatet per kryetar bashkie nga 18 te tille qe garojne per zgjedhjet e pjesshme lokale te 6 marsit.

Ajo qe me rrevoltoi pa mase ishte pyetja retorike.

KUSH DO JU ZOTEROJ NESE FITONI????

ÇFARE DUHET TE PRESIN SHQIPTARET???cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

DHE ÇFARE DUHET TE PRESIN SHBA-TE?????

Kryetaret e bashkive nuk duhet te kene as tutor, as padrino, as kapo, as pronar, dhe as shef mbi koke, por duhet te jene sherbetore te Qytetareve te Tyre dhe zbatues korrekt te ligjeve te Shtetit Shqiptare

Nje kryetar bashkie qe ka tutor mbi koke nuk i hyn ne pune as dreqit e jo me Qytetareve.

A nuk i kemi prej qershorit 2019, 60 kryetar bashkie në tutor mbi koke?????

Kush i zoteron kryetaret e bashkive ne vendin qe Ju perfaqesoni Zj Kim???

Kush eshte padroni apo tutori i kryetarit te bashkise nje Njunjorkut????

Po ne Texas, Florida, Detroid, Kaliforni e ne çdo cep te SHBA, kush i zoteron kryetaret e bashkive?????

Dje ishte 31 vjetori i rrezimit te bustit te diktatorit dhe rregjimit bastard diktatorial ,qe zoteronte çdo gje, çdo pushtet, çdo jete dhe çdo gje te shenjte qe kishte ne jete nje Qytetar

Çfare perfaqeson ky mentalitet qe kryetari i bashkise apo çdo i zgjedhur tjeter nga vota e Qytetareve,duhet te zoterohet nga nje tutor, nje padrino, nje kapo partie apo nje funderrine politike si ne diktature?????

Çdo kryetar bashkie, deputet apo anëtare keshilli bashkiak qe zgjidhet nga vota e Qytetareve, duhet te kete si ? tutor? vetem QYTETARET

Çfare duhet te presin Shqiptaret ishte pyetja tjeter retorike??

Shqiptaret duhet te presin nga çdo kryetare bashkie dhe nga çdo i zgjedhur nga vota e Tyre, qe Ata tu sherbejne Qytetareve me perulesi, rrespekt, dinjitet dhe te mos jene hajdut te taksave te Shqiptareve

Te mos ju vjedhin Shqiptareve 430 milion euro me 3 gropa depozitimi mbeturinash nga 3 kryetar bashkie qe i zoteron nje tutor, qe te mos ju vjedhin Shqiptareve 600 milion euro me projektin abuziv rilindja urbane, qe te mos ju vjedhin Shqiptareve 800 milion euro per ujesjelles dhe uj nuk ka kurre por vjen nje her ne 24 ore, qe te mos ju vjedhin Shqiptareve 1 milion euro per te pergatitur 100 rreceta ushqimore( menu), qe te mos ju vjedhin Shqiptareve 20 milion euro 1 km rruge, qe te mos i nxjerin Shqiptaret perjashta duke ju shembur shtepite per tua dhene klienteve te tyre per pallate etj etj

Çfare duhet te presin SHBA-TE??

Kjo pyetje me habiti fare ,por fare fare ama.

Une nuk besoj qe kryetari i bashkise se Lushnjes, Rrogozhines, Vores, Dibres, Durresit dhe Shkodres, mund te ndalojne Putinin nga revanshi i pushtimit te Ukrahines!

As nuk besoj se 61 kryetaret e bashkive te Shqiperise mund te jene faktore ne luften politike, ekonomike apo ideollogjike mes SHBA-VE dhe Kines, Rusise, Afrikes ,Indise, apo vendeve Arabe.

Çfare ka pritur dhe çfare kane ?fituar ?SHBA-Te deri me sot nga Vangjush Dako, Voltana Ademi, Armando Subashi, Erjon Velia, Dritan Leli, Sotiraq Filo, Ervin Dema, Xhelal Mziu, Fiqo Ismaili, Rakip Suli,Baftjar Zeqo, Fran Frroku, Pjerin Ndreu, Qazim Sejdini, e shume e shume te tjere qe kane qene ke bashkie ne keto vite??????

Koha kur Qytetaret urdheroheshin se per kë duhet te votojne, kë duhet te zgjedhin si kryetarin e Tyre apo deputetin e Tyre ka perenduar qysh ne date 8 dhjetor 1990 Zj Kim.

Mashtrues hipokrit dhe hajdute te pa ngopur te taksave te Shqiptareve ,qe ju lepihen ju servilosen ju mashtrojne duke u sjelle si te bindur e te nenshtruar pa pike morali pa pike dinjiteti pa pike integriteti ndaj Jush, nga halli i miliarda eurove qe ju kane vjedhur Shqiptareve prej 30 vitesh, nuk i duhen as per kazan plehrash Qytetareve Shqiptare.

Ndaj ftoj çdo Qytetare qe ka te drejte vote ne te 6 bashkite qe ka zgjedhje me date 6 mars, qe te votojne per Ate kanidat qe ATA mendojne, besojne dhe shpresojne qe nuk do tu kthej kurrizin me date 7 mars per hater te kujdo tutori, kapo apo padrino qe i zoteron.

Ftoj Qytetaret e 6 bashkive te votojne per Ate kanidat qe nuk ka tutor e nuk pjerdh per padrino.

Ndryshe do te jeni dy here te poshteruar e te nenshtruar.

Njeher nga ai qe do te zgjidhni si kryetar me tutor, dhe nje here nga tutori i mender atij kryetari./CNA.al

Lajmet e fundit nga