LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Diplomatët nuk duhet të ndërhynë në punët e brendshme”/ Konventa e Vjenës, përgjigje Yuri Kim

21 Shkurt 2022, 11:05, Politikë CNA
“Diplomatët nuk duhet të ndërhynë në punët e

Deklarata e ambasadores Yuri Kim, i cila iu drejtua sot kandidatëve të Berishës, për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit, ka sjellë shumë reagime.

Në lidhje me këtë deklaratë të ambasadores Kim, ka reaguar edhe Melisa Braci, studente për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në Torino.

Në një postim në rrjetet sociale, Braci i është përgjigjur Kim, me një deklatratë të Konventës së Vjenës, ku ndër të tjera thuhet se diplomatët nuk duhet të ndërhyjnë në punët e brendshme të shtetit pritës.

?Artikulli 41 i Konventës së Vienës (1961) i jep përgjigjen më të mirë dhe më eksplicite Yuri Kimit? ?Ata ( agjentët diplomatikë) nuk duhet të ndërhyjnë në punët e brendshme të atij ( shtetit pritës) Shteti.?

Kur nuk respekton ? Kushtetutën? e një diplomati, do respektojë Statutin e PD, apo Kushtetutën tonë !!!!????-shkruan Melisa Braci./CNA.al

Zgjedhjet e 6 Marsit/ Ambasadorja Kim pyetje kandidatëve të Berishës

Lajmet e fundit nga