LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas planit me Bashën, Rama kërkon bashkëbisedim me demokratët

9 Janar 2022, 07:32, Politikë CNA
Pas planit me Bashën, Rama kërkon bashkëbisedim me

Një ditë më parë, demokratët zhvilluan një protestë para selisë blu. Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha, me ndihmën e kryeministrit Edi Rama, i cili urdhëroi policinë t’i vinin në ndihmë Bashës, ushtroi dhunë mbi ta, duke iu hedhur gaz lotsjellës protestuesve të cilët donin të hynin në shtëpinë e tyre.

Një ditë pas protestës në selinë blu, kryeministri Edi Rama, pas dhunës, tallet me demokratët, duke kërkuar që sot në mesditë të ketë një bashkëbisedim me ta.

Përmes një postimi në rrjetet sociale,  kryeministri shkruan se në orën 12:00 do të jetë drejtpërdrejt në Facebook , ku dhe do të zhvillojë bashkëbisedimin me ta.

Kujtojmë se, shumë persona janë plagosur nga aktet e dhunës së ushtruar nga kryetari i shkarkuar, Lulzim Basha dhe Policia e Shtetit. Demokratët u goditën me sende të forta, shkopinj nga banditë që mbrojtën Bashën nga brenda selisë blu./ CNA.al

Plani Basha-Rama për 8 Janarin/ Banditë në seli, FNSH tek xhamia dhe më pas gaz lotsjellës

Lajmet e fundit nga