LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Iu dhimbset më shumë hekuri se helmi”/ Ku u ‘fsheh’ Çollaku kur demokratët mësynë në selinë e PD?

8 Janar 2022, 19:08, Politikë CNA

Në protestën e ditës së sotme, para selisë së Partisë Demokratike, protestuesit të cilët kanë protestuar për të hyrë në shtëpinë e tyre u përballën me aktet e dhunës së kryetarit të shkarkuar, i cili ka urdhëruar të sulmohen me sende të forta dhe gaz lotsjellës.

Akteve të dhunës iu bashkua edhe Policia e Shtetit, e cila me urdhër të Edi Ramës, ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

Së fundi deputeti i Lulzim Bashës, Kreshnik Çollaku ka publikuar disa pamje nga selia e Partisë Demokratike, duke shkruar krahas tyre: :?Pa fjalë?, në një moment që ai nuk qenë prezent në seli gjatë protestës.

Ndërkohë nga ana tjetër, Çollaku nuk iu ka shpëtuar reagimeve të demokratëve, të cilët e quajnë një turp dhunën që iu bë demokratëve në shtëpinë e tyre.

?Asgjë nuk është bo ca keni lyp me u bo. Turp të keni keni, hedh gazin e llesh-kimikit kundra demokratëeve atyre që ju kan votu?, shkruan një prej demokratëve.

Ndërkaq një tjetër demokrat shkruan se Çollakut dhe Bashës më shumë iu dhimbsën hekurat se helmi që hodhën sot mbi demokratët.

?Ju ju dhimbset më shumë ato hekura se sa helmi që hodhët sot para demokratëve të vërtetë…ju hodhët helmin po dhe qënjia juaj si deputet mori fund…sepse të gjithë ata që ishin aty janë ata demokratë qëe ju kanë mbështetur ju që të rrini rehat në parlament….më vjen keq për ju z.Collaku se ju njoh nga afër dhe kam respekt…sot më shumë se kurrë u vërtetua L Basha është një me E Ramën..s?është vonë kurrë të largohesh tradhtarëve si ai….?

?Tu dhimbsën xhamat more Nik Çollaku e jo demokratët që hëngrën gaz e helm për t’ju mandatuar…!? Ç’ trishtim me ju?, shkruan një tjetër demokrat./ CNA.al

Lajmet e fundit nga