LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Fytyra e turpit”/ Deputetja nxjerr dokumentin që tregon kush është Lulzim Basha

14 Dhjetor 2021, 12:46, Politikë CNA
“Fytyra e turpit”/ Deputetja nxjerr dokumentin që tregon kush

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar pas padisë që Gazment Bardhi ka bërë në SPAK, ndaj tre deputetëve të PD, Belind Këlliçi, Albana Vokshi e Edmond Spaho si dhe dy sekretarëve Ivi Kaso e Ervin Minarolli.

Në një postim në rrjetet sociale, Vokshi ka publikuar padinë drejtuar SPAK, ndërsa e quan atë si ?fytyra e turpit e Lulzim Bashës?.

Po ashtu, Vokshi shkruan se edhe kryeministri Edi Rama e ka paditur në SPAK, gjë që sipas saj tregon ngjashmërinë mes tij dhe Bashës.

?Fytyra e turpit të Lulzim Bashës!!!

Për ironi të fatit, unë jam paditur e kallzuar si nga Edi Rama ashtu edhe nga Lulzim Basha?.

Përgjigjen e pyetjes: Çfarë kanë të përbashkët Edi dhe Luli, besoj e gjeni vetë.

Cifti Rama – Basha nuk do të na ndalë dot në rrugëtimin tonë paqësor, për rithemelimin e PD si parti konservatore, parti e frymës së lirë dhe standarteve europiane.

Rrugëtimi më i bukur ndonjëherë, që nisi me shkarkimin e Lulzim Bashës me votë unanime të 4446 delegatëve të Kuvendit të parë Kombëtar të PD të thirrur nga vetë ata.?-shkruan Vokshi./CNA.al

Lajmet e fundit nga