LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk do t’iu lejohet aksesi në ambiente publike”/ Rama paralajmëron të pavaksinuarit

6 Nëntor 2021, 07:36, Aktualitet CNA
“Nuk do t’iu lejohet aksesi në ambiente publike”/ Rama

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një mesazh për të pavaksinuarit ku ka shpërndarë pamjet e luftës së përditshme të mjekëve me Covid-19.

Rama shkruan se të gjithë duhet të vaksinohen për të mos u ndodhur jashtë mundësisë së aksesit në mjedise publike, nëqoftëse situata e dimrit do ta imponojë.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES

dhe me ftesën për të pavaksinuarit që të vaksinohen një orë e më parë, për të mbrojtur veten e për të mos u ndodhur jashtë mundësisë së aksesit në mjedise publike, nëqoftëse situata e dimrit do ta imponojë, ju uroj një fundjavë të mbarë

Kujtojmë se disa ditë më parë edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, paralajmëroi mundësinë për green pass për të gjithë baret dhe zonat e tjera të shërbimit për qytetarët. /CNA.al

Lajmet e fundit nga