LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pandemia/ Varhelyi: BE disburson 90 milionë euro për Shqipërinë

5 Nëntor 2021, 11:54, Aktualitet CNA
Pandemia/ Varhelyi: BE disburson 90 milionë euro për

Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka dhënë një lajm të mirë sot për Shqipërinë.

Në një postim në rrjetet sociale, Varhelyi bën të ditur se janë disbursuar 90 milionë euro ndihmë makro financiare për Shqipërinë.

Varhelyi shkruan se kjo ndihmë është pjesë e programit mbështetës 180 milionë euro për vendin tonë dhe ka si qëllim të ndihmojë në kufizimin e pasojave ekonomike të pandemisë.

?Lajm i rëndësishëm për Shqipërinë! BE disbursoi sot 90 milionë euro ndihmë makro-financiare, kësti i dytë dhe i fundit prej 180 milionë euro programi mbështetës për Shqipërinë, me qëllim që të ndihmojë në kufizimin e pasojave ekonomike të pandemisë #COVID-19?, shkruan komisioneri Varhelyi./CNA.al

Lajmet e fundit nga